Květen 2007

1.Kapitola

24. května 2007 v 20:11 | Mysty |  Harry Potter a moc živlů
Oheň a Země
V Zobí ulici v Kvikálkově se svítilo pouze v jednom z oken, které bylo z ulice vidět. Všichni až na jednoho chlapce spali. Lampička na nočním stolku svítila, chlapec opřený o stěnu byl začtený do knihy, a tak ani neslyšel, když hodiny odbily půlnoc. Teprve až prudká bolest ruky ho donutila začít vnímat věci kolem sebe. Díky bolesti upustil knihu a teď neschopen slova zíral na hřbet ruky, kde se tkvěl pohybující se plamen ohně.
,,Co to má znamenat?" Konečně našel dost sil a mohl promluvit.
,,To je tvůj znak, dědici ohně."
Harry se začal rozhlížet po pokoji, aby zjistil, kdo zde mluvil, ale nikde nikoho neviděl.
,,Ano, nikoho nevidíš, ale pořádně se podívej na stůl a co tam vidíš? Vidíš knihu? Tak to jsem já. Jsem kniha dědice ohně."
,,A jakože s tebou mohu mluvit?"
,,Jsme propojeni, já budu vždy s tebou, tak jako ty se mnou."
,,Jak je možné, že jsem dědic ohně?" Míso, aby mu kniha odpověděla, otevřela se na první straně. Harry se dovnitř podíval a nevěřil svým očím.
Oheň se dědí již po staletí z pokolení na pokolení na prvorozené dítě. Vždy v den svých 15 narozenin se to dědic dozví a z jeho otce na něj přejde moc. Od té doby je on, kdo musí spolupracovat se svým živlem a starat se o něj. Nese to plno zodpovědnost a rozhodnosti. Ne vždy zůstane naživu otec dítěte, kterému nebylo 15, a proto přejde moc na nejbližšího rodu, ale když nastane den, kdy bude dědici 15let oheň opustí svého dosavadního strážce a přenese se na nového ochránce.
Harry dočetl a nemohl uvěřit tomu, co zde stálo. To by znamenalo, že někdo z otcovy strany musí žít, ale kdo? V tom se kniha nalistovala na poslední stranu, kde si Harry mohl přečíst rodokmen. Nemohl tomu uvěřit, nejenže byl dědic Goldricka Nebelvíra, to by ještě snesl, ale poslední dvě generace před ním mu doslova vyrazily dech. Začal si myslet, že si z něj někdo tropí srandu, ale kniha jej ujistila, že ne. Proto si pozorněji prohlédl stránku, na kterou se mohl je bezmocně hledět.
Albus Brumbál + Minerva Brumbálová (McGonagalová) James Brumbál(Potter) + Lily Brumbálová (Potterová - Evansová) = Harry Brumbál (Potter)/Sirius Brumbál (Black) / Snape Brumbál (Snape)
Podle tohoto rodokmenu to vypadalo, že Snape a Sirius jsou jeho strýcové, ale to nebylo všechno, datum vypovídalo o tom, že všichni tři se narodili ve stejný den - byli trojčata. Harry nemohl pochopit, proč mezi nimi vládla nevraživost, vždyť byli bratři. Brumbál a McGonagalová byli jeho prarodiče, ale proč mu nikdo nic neřekl? Do teď žil s tím, že už má jenom Dursleyovi, potom našel Siriuse, ale teď dokonce zjistil, že žijí jeho prarodiče a dokonce má hned dva nové strýce, i když s tím jedním si nerozuměl. Zaklapl knihu a povzdechnul si. Vždycky dělali všechno pro jeho dobro, ale nakonec mu to ublížilo. Teď znovu, na jednu stranu byl rád, že má žijící příbuzné (Dursleyovi nepočítaje).
,,Vědí, že jsem právě zjistil pravdu?"
,,Ano, vědí, oheň již opustil svého bývalého majitele. A to znamená, že moc přešla na tebe."
,,A co mám dělat?"
,,Tvým úkolem je chránit zemi."
,,Zemi? Ale oheň ničí."
,,Ano máš pravdu, ale máš ještě jeden dar. Tvá matka byla víla. Věděl to jenom její manžel, takže si nejen zdědil moc ohně, ale i dar Země. Obnáší to, že od této doby jsi spjat s přírodou. A náležití……."
,,Náležím ti já." Vedle červené knihy ohně se objevila kniha zelená.
,,Já jsem kniha Země, jako jediná jsem neměla teď po dobu 14 let majitele. Bylo to úplně poprvé. Tvoje teta tuto knihu zdědit nemohla, protože je mudla."
Harry byl ohromen. Tohle už na něj bylo příliš. Nejenže měl více příbuzných, on měl i dva dary, o kterých nikdy neslyšel. Rozhodl se, že zítra vyrazí na Příčnou ulici a tam si vyhledá knihy, z kterých se dozví víc.

12.Kapitola

24. května 2007 v 20:08 | Mysty |  Někdy je něco jinak, než se zdá
Harry s matkou se přemístili do jeho domu. Jeho matka ho pořád ještě nepustila, ale Harry se jí jemně vyvlek a podíval se na přibíhající skřítky.
,,Kde je?"
Skřítky se otočily a rozeběhly se nahoru k pokojům. Harry běžel za nimi a Lily ho následovala, i když nevěděla, o kom to mluví. Když uviděla svého otce, proběhla pokojem a klekla si k jeho posteli, kde se rozbrečela. Voldemort tam ležel bílý s nepravidelným dechem. Chlapec se podíval na skřítky a zeptal se proč už nezačaly ošetřovat.
,,Harry, nezlob se, ale tato zranění neumíme léčit. Na to jsou potřeba odborné lektvary a zkušenosti a ty my nemáme."
Harry kývl a rozeběhl se do kuchyně, kde sbalil dva lektvary a vrátil se nahoru k matce a dědečkovi. Matka se podívala na oba lektvary a musela uznat, že jsou výtečné. Ona je nikdy neuměla udělat tak dobře. To Severus byl machr na lektvary. Teprve teď si vzpomněla, že Harry už ví pravdu. Takže si musel uvědomit, že je po otci. Pozorně se na něj podívala. Hehí syn, ale po jejím pohledu znejistěl.
,,Mami, co se děje?"
,,Harry, ani jeden nejsme vyučený léčitel. Musíme zavolat Severuse."
Harry se na ni překvapeně podíval. Ani ve snu ho nenapadlo, že jeho otec je léčitel.
,,Počkej tady mami."
Chytil se přívěsku a usilovně myslel na svého otce. Potom se se zábleskem přemístil pryč, zanechávaje matku s dědečkem samotnou. Ta se dívala na místo, kde ještě před chvilkou stál její syn.
Už byla svědkem jeho tichého přemístění. Slyšela o tom, jak vpadl do Temného sídla, a teď už zná třetí způsob. Ještě o nikom, kdo by se takto přemísťoval ještě neslyšela.
Nakonec si ještě vzpomněla na to, jak tiše se dokáže přemístit její otec a Brumbál. Pak si ještě vzpomněla, že ani jeden z těch tří nepotřebuje pro přemístění hůlku. Ani ona tohle nedokázala a to měla skvělého učitele v podobě svého otce.
Harry se ocitl v Bradavicích v kabinetě lektvarů. Všude okolo něj byla tma, ale Harry si s tím nedělal starosti, a protože předpokládal, že jeho otec už spí, přesunul se k posteli. Ale když zaostřil, zjistil, že jeho otec v posteli neleží. Začal dost sprostě nadávat.
,,Ále, netušil jsem, že slavný Harry Potter má takováto slova ve slovníku."
Harry se s rychlostí blesku otočilo na muže sedícího u krbu, kde už žhnulo jenom pár uhlíků, které už ani nemohly osvětlovat kabinet. Harry mávl rukou a v krbu opět začalo praskat dříví. Oheň s krbu osvětlil muže, jenž v rukou svíral láhev něčeho neidentifikovaného. Harry rychle sebral láhev svému otci, ale ten se ji nechtěl jenom tak vzdát.
,,Víš co, synu můj? Zajdeme spolu ke třem košťatům, dáme si pár skleniček, pobavíme se o ženských. Já jsem totiž o tu svoji nadobro přišel."
Poslední slova už pronášel s brekem. Zvedl se z křesla a padl okolo krku 17tiletému mladíkovi, ten to nečekal a tak skončili oba na zemi. Severus dostal opilecký záchvat smíchu. Harry začal být bezradný. Neznal žádné kouzlo proti opilosti a ani netušil, jestli existuje nějaký lektvar, vždy´t vyrůstal v mudlovské rodině. Nakonec ho napadlo opravdu drastické řešení, ale nic jiného mu nezbývalo. Chytil hůlku, protože si z hodin, i když moc často neposlouchal, pamatoval, že nelze některý ze živlů ovládat, že jde jen malá setina a ta se musí ovládat vždy hůlkou. Jinak nebude fungovat. Zamířil na otce a zašeptal:
,,Aquamanti."
Z jeho hůlky vylétl silný proud vody. Zasáhl muže před ním, který okamžitě ztuhl a jeho smích vystřídalo rozzuřené řvaní.
,,Sakra Harry, proč?"
Otec měl na tváři tak ublížený výraz, že se Harry musel rozesmát.
,,Mlč, mě tak bolí hlava."
Harry se ještě víc rozesmál a Severus se jal vyhledávat lektvar proti kocovině. Když ho na ex vypil podíval se na svého syna.
,,Co bylo tak důležité, že jsem tímhle musel projít?"
Teprve teď si Harry vzpomněl na to, proč přišel a okamžitě se přestal smát.
,,Musíš jít se mnou, dědečka napadl démon a my s mámou nevíme co dělat."
Severus se zarazil. Takže uvidí Lily.
,,To znamená, že Voldemorta se proti němu postavil?"
,,Ano, řekl, že mě nikdy nezabije. Potom sem odhodil toho démona od něj a posla ho ke mně domů, děda mi ještě stačil říct, že je tam taky máma, tak jsem pro ni doběhl a společně s ní se přemístil ke mně domů. Ani jeden z nás nejsme léčitel a skřítky my nemůžou pomoct. Proto mě máma poslala pro tebe."
Severus kývl, vzal pár lektvarů ze své skříně a společně s Harrym se přemístil k němu domů
__________________________pokračování příště__________________________________